dnes je čtvrtek 13. 06. 2024 svátek má Antonín

Kulturní a sportovní vyžití

 

gal05
gal07
Zimní sportovní a kulturní vyžití

Lyžařské sjezdovky v nedalekých Dlouhoňovicích pro zkušené a začínající lyžaře, večerní lyžování s umělým osvětlením a zasněžování umělým sněhem. 

Další lyžařské sjezdovky se nacházejí v Bartošovicích v Orl. horách, v Rokytnici v Orl. horách, v Říčkách v Orl. horách – i černá sjezdovka, Dolní Morava 30 km – nejprudší sjezdovka v ČR 2 400 m – kategorie FIS. Výborný areál se nachází i v Českých Petrovicích vzdálených 15 km od Žamberka. Na své si zde přijdou vyznavači sjezdových tratí, ale i běžkaři, kteří ocení krásu okolní přírody s nadhernými výhledy do kraje.

Pro běžkaře jsou ideálním místem pro výlety hřebeny Orlických hor, kde jsou běžecké trasy pravidelně upravovány.

Pro náročné tenisty je možnost hrát tenis v nové kryté hale v areálu pod Černým lesem cca 200 m od penzionu, návštěva fitcentra a dvou krytých hal na bowling s občerstvením. Příjemnou relaxací je i návštěva klasické sauny.


Užitečné odkazy:
www.skiricky.cz
www.ceskepetrovice.com
www.orlicko.cz
www.zamberk.cz

 

 

 

gal02
gal03
gal04
gal06

Letní sportovní a kulturní vyžití

 

Žamberk a okolí je ideální místo pro rekreaci a nabízí Vám aktivní odpočinek v krásné podhorské přírodě.

V letních měsících mohou navštívit Aquapark – tři tobogány kamikadze, vířivka, perličková koupel, minigolf. Vedle koupaliště jsou tenisové kurty, fotbalový stadion, restaurace s nabídkou dobrých jídel a hudebním klubem v suterénu.

Žamberk a okolí je ideální místo pro pěší a cykloturistiku po krásách Orlických hor. Navštívit můžete Tyršovu rozhlednu na vrchu Rozálka 470 m n.m. v Žamberku, muzeum, kino. Rovněž se můžete projít krásným a rozsáhlým anglickým parkem se sídlem barona Parise, navštívit rodný dům vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše v blízkých Helvíkovicích, shlédnout rodný dům a pamětní desku dvorního astrologa Theodora Brorsena a jiné kulturní památky.

Dále je možno navštívit Masarykovu chatu na Šerlichu, betonovou rozhlednu na Suchém vrchu 994 m n.m., Velká Deštná – nejvyšší hora Orlických hor, opevnění z let 1938-1939, pevnost Hanička, vojenská podzemní pevnost a vojenské muzeum Bouda, projít lze i trasu Jiráskovy cesty, kolem bunkrů, dále procházka Chráněnou krajinou oblastí Zemská Brána je ideální nenáročný výlet podél Divoké Orlice v krásné přírodní scenérii. 

Za pozornost rovněž stojí Vejdovy lípy u Pastvinské přehrady, hrad Potštejn, Litice, Lanšperk, zámky Kostelec nad Orlicí, Doudleby nad Orlicí, Častolovice, muzeum krajky Vamberk, muzeum řemesel v Letohradě. Zprostředkujeme i výletní lety letadlem nad Žamberkem a okolím. 

Možnost rybolovu v blízké Divoké Orlici nebo na Pastvinské přehradě vzdálené 8 km. Zajímavostí Žamberka je i minipivovar se značkou Kanec (kvasnicové pivo) – možnost i exkurze s ochutnávkou různých druhů těchto piv.

Malebné město Žamberk svým hostům může nabídnout velké množství restaurací a vináren k příjemnému posezení. Celoročně je možno navštívit sousední stát Polsko – státní přechod cca 25 km

 

 

Užitečné odkazy:
www.orlickehory.cz
www.turistika.cz
www.orlicko.cz
www.zamberk.cz
www.bartosovice.eu